DİŞ TELİ TEDAVİSİ

DİŞ TELİ TEDAVİSİOrtodontik diye adlandırılan diş teli tedavisi çenenin sahip olduğu konumundan kaynaklanan problemlerden dolayı meydana gelmektedir. Ortodontik tedavi yöntemi diş dizilimi sebebi ile oluşum göstermektedir. Her yaş grubunda tedavi edilebilen özelliğe sahip olan ortodontik yönteminin süresi yaklaşık 6 ay -3 yıl arasında değişim göstermektedir. Ortodontik sebepten dolayı meydana gelen bozukluklar çevresel ve genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Fazla şeker sebebi ile meydana gelen diş çürüğü , diş kayıplarına neden olur ve işleme alınan diş çekimleri de ortodontik bozukluklara kaynaklık eder.

Büyüme ile parelellik göstermeyen çapraşık dişler 16 yaş itibari ile alt çene bölümünde azalmalar görülmektedir. Diş çürütücü etkisi bulunmayan diş telleri alerjisi bulunan kişiler haricinde hiçbir zararı yoktur. Diş telleri işleme alındıktan sonra dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar yer almaktadır. Diş teli tedavi süresi boyunca ağız temizliğine özen göstermeli ve gıda takviyesi konusunda dikkatli olmalısınız. Diş teli kullanım sonrasında akıl almaz ağrı ve sızılar meydana gelmemektedir. İşleme alacağınız bu uygulama sonrasında kısa zaman zarfında yemek yeme problemi yaşayabilirsiniz. Çapraşık dişlere sahip olan ağızlarda besin birikimi artış göstermektedir. Çapraşık dişlerin üst kısmına yapıştırılan diş telleri atıkları biriktirir ve bakterilerin oluşum göstermesine sebep olur. Meydana gelen asit ve besin birikimi zamanlar çürüklerin oluşum göstermesine sebep olur. Bu tür problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız diş teli tedavisi sonrasında temizlik hususuna dikkat etmelisiniz. Diş teli tedavisi sonrasında sakız, çikolata ve asitli içeceklerden uzak durmalısınız.

Ortodontik tedavi diye adlandırılan bu kavram diş hekimliğinin özel dalı arasında yer almaktadır. Düzensizliklerin teşhisini gerçekleştiren ortodontik tedavi, iskeletsel ve dişsel bozuklukların çözüme kavuşmasını destekler. Uzmanlar aracılığı ile işleme alınan diş teli tedavisi süresi boyunca motive olmanız gerekmektedir. Pozitifliğine inanmanız ardından kendinize güveniniz yerine gelecektir. Diş teli tedavisini gerçekleştirdikten sonra önerilen tüm hususlara dikkat ederek kısa zaman zarfında olumlu verilerin elde edilmesini sağlayabilirsiniz. İşleme alacağınız bu kurallar çerçevesinde sağlıklı gülüşler sizlerin olacak…

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.