DİŞ TELİ NEDİR?

diş teliDiş hekimlerinin uzmanlık alanları içerisinde öncülüğünü koruyan diş teli uygulaması , yüz kompleksi, çene ve anomilerin tedavisini ele alan işlemlerin yapılmasını öngörmektedir. Estetik yargı aracılığı ile sınırların genişletilmesini destekleyen bu uygulama ortodonti tedavisi olarak tanımlanmaktadır.Diş telini kullanmak isteyen hastalarda öncelikle pürüzlendirme yöntemi işleme alınmaktadır. Pürüzlendirme uygulamasının ardından dişlere bonding adı verilen malzeme sürülmektedir. Kısa zaman zarfında dolgunun tutulmasını sağlayan bolding diş hekimi malzemeleri arasında öncülüğünü korumaktadır.

Bonding işleminin ardından braketlerin iç kısmına yapıştırma malzemesi konmaktadır. Fazlalıkların alınması ile beraber ışık aracılığı ile sertleşmeyi öngören diş hekimleri bu uygulama sonrasında tellerin geçirilmesini sağlamaktadır.

İşleme alınacak olan bu süreç yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Diş teli uygulaması sırasında hasta herhangi acı ya da sızı hissetmemektedir. Diş tellerinize alışma sürecinde 1 hafta boyunca kuvvet uygulanmaz. Ortodonti tedavisi kısa zamanda tedavi imkanını öngörmektedir. Memnuniyet derecesini yükseltmek adına istek ve arzuları göz önünde bulunduran diş hekimleri çiğneyici yüzeylerin temas haline geçmesi adına çalışmalarını sürdürmektedir. Diş teli uygulaması estetiğin ön plana alındığı çalışmalar arasında yer almaktadır. Dişlerde meydana gelen çapraşıkların arka plana atılmasını destekleyen ortodontinin yaygınlaşması ile beraberinde toplumumuz bilinçlenmektedir.

Uygun adımlar aracılığı ile ortodontinin işleme alınmasını öngören diş hekimleri köprü yada dolgu işlemini arka plana alarak tedavinin düzgün bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Çenelerin birbirleri ile ilişkileri kötü olduğu durumlarda ordonoti uygulaması işleme alınmalıdır. Şekil bozukluklarını çözüme kavuşturarak birinci sınıf kaliteye sahip sonuçların elde edilmesini öngören bu tedavi yöntemi çapraşıklık, dişler arasındaki boşluklar ve damak dışında süren diş bozukluklarını çözüme kavuşturmaktadır. Her yaş grubunda uygulamaya alınabilen ordonoti tedavisi ömür boyu sağlıklı gülüşlerin elde edilmesini destekler. 12 yaş civarında uygulamaya alınmaya başlayan bu tedavi yöntemi diş tellerine karşın sempati oluşturmaktadır. İleri zamana dönük yatırım olarak tanımlayacağınız ordonoti tedavisi aracılığı ile sizler de kısa zaman zarfında tüm problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz. Ordonoti tedavi ile sağlıklı gülüşler sizlerin olacak…

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.