RÖNTGEN VE GÖRÜNTÜLEME

röntgenDental volümetrik tomografi baş ve boyun bölgesi adına özel olarak tasarlanmış tomografi cihazıdır. Hedef alınan bölgeyi az miktara sahip radyosyon aracılığı ile görüntüleyen dental volümetrik tomografi; diş ve çene hastalıklarında, çene ve yüz travmaların da işleme alınmaktadır.

Ayrıntılı teşhis imkanı sunan dental volümetrik tomografi yöntemi, dental implantlarda da kullanılmaktadır. İşleme alacağınız dental volümetrik tomografi aracılığı ile 3 boyutlu planlamanın gerçekleşmesini sağlayarak yaşanabilecek tüm komplikasyonların önüne geçerek problemlerin arka plana alınmasını destekleyebilirsiniz.

Dental volümetrik tomografi, sağlam alt yapısı ve gelişen teknolojisi ile beraberinde implant planlamasının gerçekleşmesini sağlar. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan yöntemler arasında öncülüğünü koruyan dental volümetrik tomografi olağan kemiğin yatay ve dikey olmak üzere 3 boyutlu olarak görüntülenmesini öngörür. Güvenli bilgiler aracılığı ile işlemin başlamasını öngören dental volümetrik tomografi meydana gelebilecek tüm komplikasyonları azalmaktadır. Sinir zedelenmesi, kemik eksikliği ve sinüs yaralanmalarının önüne geçen dental volümetrik tomografinin radyasyon oranı da oldukça düşüktür. Maaliyetlerin düşmesine sebep olan bu yöntem her çeneve diş operasyonundan önce işleme alınmaktadır.

DENTAL VOLÜMETRİK TOMOGRAFİ KULLANIMI

Dental volümetrik tomografi tüm detayları ön plana çıkararak kemik ve ağzın genel durumunu gösterir. Çürük tespitinde bulunan dental volümetrik tomografi periaprikal radyografinin de gerçekleşmesini öngörür. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan yöntemler arasında öncülüğünü koruyan dental volümetrik tomografi , implant planlaması öncesinde 3 boyutlu olarak alınan görüntüleri desteklemektedir. Dental volümetrik tomografi objenin iç yapısını ve olağan çevresini çoklu projeksiyonlar aracılığı ile göstermektedir. 20 li yaşa sahip olan kemiğin pozisyonunu inceleyerek rapolandıran dental volümetrik tomografi aynı zamanda implantların hedef alınan bölgeye doğru bir şekilde yerleştirilmesine olanak tanır. Estetik fonksiyon açısından birinci sırada yer alan dental volümetrik tomografi, patolojilerin tedavi planlaması adına da biçilmiş bir kaftan olarak tanımlanmaktadır. Oluşan kistlerin sınırlarını ayrıntılı bir şekilde görüntüleyen dental volümetrik tomografi radyasyon dozunu da azaltmaktadır. Sizler de birinci sınıf kalite sahip sonuçların doğrulması adına dental volümetrik tomografi yöntemi işlemini uygulamaya alabilirsiniz.

İşleme alacağınız dental volümetrik tomografi uygulaması kesitsel görüntünün oluşmasına olanak sağlayarak kısa zaman zarfı içinde sorunlarınızın çözümüne yönelik fikirler üretir. Dental tomografi uygulaması x- ışınını kullanarak incelemelerin yapılmasını öngörür. Radyoloji teşhis yöntemleri arasında öncülüğünü koruyan dental volümetrik tomografi yöntemi röntgen aracılığı ile görüntülenemeyen kemik ve doku detaylarını gözlemlemlemektedir. Sağlıklı sonuçların elde edilmesi adına biçilmiş bir kaftan olan dental volümetrik tomografi işlemi konik ışık prensibi aracılığı ile çalışmalarını sürdürmektedir. 3D cihazını kullanarak detayları inceleyen dental volümetrik tomografi kronoal, aksiyel ve sagital planlar aracılığı ile kesit almaktadır.

Elde edilen bu kesitler ileri düzeye sahip yazılımlar aracılığı ile dilimlenmektedir. Bu uygulama sonrasında yapılandırma işlemi devreye girerek hedef alınan bölge her yönden görüntülemeye alınmaktadır. Yüksek teşhis detayı aracılığı ile kısa zaman zarfında ölçüm doğruluğu veren dental volümetrik tomografi aynı zamanda olağan kafatasının hacimsel görüntüsünü görüntüleyerek incelemektedir. İşleme alınan dental volümetrik tomografi uygulaması, medikal tomografi türüne göre daha az radyosyona sahiptir. Sahip olduğu ışın miktarı 0.7 ile 1.5 arasındaki panoramik röntgen kadar benzerlik gösteren dental volümetrik tomografi aynı zamanda sadece hedef bölgeye gittiği için katarakt ve triod gibi hassas organları korumaktadır. Sahip olduğu görüntü kalitesi ile tanınan dental volümetrik tomografi uygulamasının çözünürlük oranı da oldukça yüksektir.

Dental volümetrik tomografi kullanmak isteyen hastalar iki yönlü dijital görüntünün elde edilmesine olanak tanı ve hasta cihazdan çıkmadan önce hedef alınan bölge tespit edilerek görüntülenir. 3 boyutlu alanın görüntüsünü alan dental volümetrik tomografi panoramik ve peraprikal röntgen aracılığı ile görüntülenemeyen alanları bile pozlamaktadır. Koronal, sagital ve aksiyal kesitlerin elde edilmesini öngören dental volümetrik tomografi yöntemi cerrahi klavuz hazırlama adına da oldukça uygundur. Yumuşak doku tespitini gerçekleştiren bu yöntem aynı zamanda protez sonrası post operatif kontrollerinin de gözden geçirilmesini destekler. Alvelolar, sinüs ve TMJ hakkında incelemeler yaparak teşhisi gerçekleştiren dental volümetrik tomografi aracılığı ile siz değerli hastalarımız da kısa zaman zarfında problemlerinize çözüm olanağı bulabilirsiniz…

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.