PLATALET RICHPLASMA PRP

Prp olarak bilinen plataletrichplasma platalet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır. bir çok sağlık ve estetik alanında kullanılan yöntem, bir kişiden alınan kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki ‘’platalet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

Medikal bir işlem olan PRP, sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Trombositi bol olan plazma sıvısı mezoterapi yöntemiyle ya da maske haline getirilerek ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanıyor. Bu da dokulardaki hasarın giderilmesini ve yaşlanma etkilerinin azaltılmasını sağlıyor.

Plazmanın içerisinde olan trombin dokuda dolgu maddesi olarak kullanılıyor.Yani kendi kanınızdan dolgu maddesi yapılıyor ve yüzdeki temel kıvrımlara ve ince çizgilere uygulanıyor.

PRP’nin faydaları nelerdir ?
Cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.Ciltteki güneş ve yaşlılık lekeleri ortadan kalkar (Mezoterapi takviyesiyle birlikte uygulanmalıdır), göz altındaki torbalanmalar ve morluklar da düzelme olur.

PRP’nin herhangi bir yan etkisi var mı ?
Hayır, çünkü sizden alınan kan, size uygulandığı için her hangi bir yan etkisi yoktur.

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.