Cerrahi Guide (Kılavuz İmplant)

implant-1Dental simülasyon programı ve cerrahi kılavuz uygulamaları, gelişen teknolojinin sunduğu avantajlardır. Üç boyutlu görüntüler üzerinden yapılan planlama, belirsizlik ve riskleri ortadan kaldırmaktadır. Geliştirilen cihazlar sayesinde, bilgisayarda yapılan oldukça hassas planlamaların cerrahi kılavuzları hazırlanabilmektedir.

Bu sisemin sağladığı en büyük avantaj, 3 boyutlu program ile yapılmış olan planlamanın, hasta üzerinde uygulama yapmadan, laboratuar ortamında kapanışı görme olanağı sağlamasıdır. Kapanışa göre ortaya çıkabilecek lokalizasyon ve açı hatalarını düzeltmek için, pek çok sayıda yeniden planlama yapıp bunları model üzerinde görerek son şekli verme imkanı bulunmaktadır.

implant-3Final planlamaya göre hazırlanan cerrahi kılavuz, 3 boyutlu programda yapılan planlamanın, bire bir hasta ağzına aktarılmasını sağlamaktadır.

Cerrahi Kılavuz işlem Basamakları

implant-2İmplant uygulanacak hastadan alt ve üst çeneler kapanışlı ölçü alınması ilk adımı oluşturmaktadır.

Üç boyutlu simülasyon programı ile hekimin yapacağı planlama, programdan alacağımız parametreler yardımı ile hastanın alçı modeline aktarılarak kapanış ilişkisi hekim incelemesine sunulacaktır. Olası lokalizasyon yada açı değişiklikleri yapıldıktan sonra yine aynı şekilde kapanış incelemesi yapılabilecektir.

Final planlamanın kılavuzu hazırlanarak hekime ulaştırılacaktır. Kılavuz, dişeti üstü olarak hazırlanmaktadır. Tomografik inceleme sonucu, uygun kemiğe sahip olduğu görülen hastalarda, dişeti kaldırmaksızın implant cerrahisi de gerçekleştirilebilir.

Ameliyatsız implantın avantajları?Guided implantın avantajları?gude

  • Kesim yok
  • Kısa süren operasyon
  • Güvenilir ve doğru konum
  • Acı yok
  • Hızlı iyileşme

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.