GÜLÜŞ TASARIMI

GÜLÜŞ ESTETİĞİ NE DEMEKTİR?

gülen bayanDudaklar,dişeti,dişler gibi estetik kriterlerin ayrı ayrı ve birbiri ile olan ilişkisinin değerlendirildiği ,detaylı estetik analizleri kapsayan ,gülüş şeklinin değerlendirilmesidir.

GÜLÜŞ ESTETİĞİNDE ÖNEMLİ FAKTÖRLER NELERDİR?

dudak seiyesi,dişlerin boyu, dişeti seviyesi, diş rengi,diş dizilimi ,güldüğümüzde ortaya çıkan dudak ve dişlerin uyumu ve güle hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbiri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.

GÜLÜŞ TASARIMI NASIL YAPILIR?

gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği(beyaz estetik)ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği(pembe estetik)değerlendirilir.bu amaçla öncelikle hastanın fotoğrafları ve alçı modelleri hazırlanır.hem fotoğraf üzerinde hem de hazırlanan alçı modellerde muck up çalışma ile dişlerin hangi seviyede olması gerektiği,hangi dişlerin tasarıma dahil edileceği belirlenir.sonrasında diş-dişeti ve kemik seviyeleri klinik ve radyolojik olarak incelenir.daha sonrasında tedavi planlaması hasta ile birlikte netleştirilir.

GÜLÜŞ TASARIMINDA PEMBE ESTETİK OLARAK ADLANDIRILAN DİŞETİ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

tüm estetik uygulamalarda amaç kişiye yakışanı bulmaktır.gülerken en az dişlerin görüntüsü kadar dişetlerinin seviyeleride önemlidir.işte bu sebepten dolayı bazı durumlarda (gumy smile)dişetlerine müdehala etmek gerekir.eğer sadece dişetlerine müdehale gerekli ise diot lazerile işlem yapılabilir.ama daha ileri düzeyde bir müdehala gerekli ise sert doku(er.yag) veya kombine lazer cihazı gereklidir.sert doku lazerleri işlem sonrası konfor için de daha çok tercih edilmektedir.

GÜLÜŞ TASARIMINDA BEYAZ ESTETİK OLARAK ADLANDIRILAN DİŞ ESTETİĞİ DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILIR?

beyaz estetiğin elde edilmesi amacı ile porselen laminalar,beyazlatma ,inley onley dolgular , empress kronlar(cerec-e-max)gibi işlemler yapılabilir.

GÜLÜŞ TASARIMI KAÇ SENSTA TAMAMLANIR?

hastanın mevcut durumuna göre yapılacak tedavilere göre seans sayısı değişebilir.tedavi bazen tek seansta bazen de birkaç haftada tamamlanbilir.

GÜLÜŞ TASARIMI NE GİBİ DURUMLARDA UYGULANMALIDIR?

1 - Diş renginin sarı olması 2 - Dişeti problemlerı
foto 1 foto 3
3 - Çapraz dişler 4 - Düzensız diş aralığı
foto 19 foto 16
5 - Diş kaybı 6 - Diş ve dudak uymu
foto 13 foto 11
7 - Diş uzunluğundakı tutarsızlık 8 - Kırık ve çatlak diş
foto 15 sandra b a
9 - Lekelı diş 10 - Diş boyutlarının farklı olması
foto 8 foto 12

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.