ANESTEZİ HİZMETİ

Kliniğimizde Anestezi Hizmetleri Nasıldır?

Kliniğimiz teknolojiye ve kaliteye önem verdiği gibi hastalarımızın konforunu da düşünmektedir.Büyümemizin en önemli sebeplerinden biri de Genel Anesteziyi tercih eden dental fobisi olan hastalarımızı da düşünmemizdir.Kliniğimiz size 2 ayrı odada Genel Anestezi altında tedavi olma imkanı sunar. Yani eşiniz veya çocuğunuz ile beraber diş tedavisine karar verdiyseniz ve ailecek dental fobiniz var ise size iki farklı odada bu hizmeti sunabiliriz.Üstelik anestezi sonrası uzman doktorlarımızın kontrolü altında sadece size ait olan hasta dinlenme odasında uzanabilir ve VIP rahatlığının keyfini çıkarabilirsiniz .

Sağlık Bakanlığından onaylı olan Genel Anestezi servisimiz hijyen ve strelizasyonu ile birlikte özel olarak hepa filtreler ile donatılmıştır. Türkiye de az bulunan ve Antalya da tek olan bu donanımı sizlere sunuyoruz.

Özel Attelia Ağız ve Diş Sağlığ Merkezi olarak hem genel anestezi hem de damar yolundan sedasyon işlemlerinin güvenle uygulayabileceğimiz donanımlı bir ameliyathaneye sahip fizik alt yapımız, tecrübeli ve yetkin Genel Anestezi uzmanı ve yeterli yardımcı personelimiz ile Türkiye genelinde az bulunan önemli avantajlara sahibiz. Bu sayede normal klinik koşullarda tedavi edilemeyen önemli bir hasta grubuna kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmeti sunabilme ayrıcalığına sahibiz. Özellikle aşırı korkusu olan çocuk ve yetişkin hastalar, kooperasyon problemi olan engelli hastalar için oldukça güvenilir bir yoldur.

Hastanın uyuyup uyanamama riski var mıdır?

Vücuda alınan her ilacın çeşitli derecelerde yan etki ve riskleri vardır. Ancak genel anestezi ve özellikle bilinçsiz sedasyon tam teşekküllü bir ameliyathane ortamında, bir genel anestezi ve reanimasyon uzmanı tarafından, hastanın tıbbi geçmişi ve genel sağlığı detaylarıyla değerlendirildikten sonra güvenle uygulanabilir. Hastanın operasyon öncesi ve sonrası için önerilerilere uygun davranması da çok önemlidir. Önceleri sadece genel anesteziden dolayı kaybedilen hasta sayısının yüksekliği, işlemi uzman doktor yerine genel anestezi teknikerlerinin yapıyor olması ile ilişkilendirilmektedir. Ayrıca kullanılan ilaç ve cihazlardaki gelişmeler de artık riskleri çok düşürmüştür.

Genel anestezi ve sedasyona ne zaman ihtiyaç duyulur?

Diş hekimliği uygulamalarının çoğu ağrıya neden olabildiğinden kabaca duyumsama yokluğu olarak tanımlanan anestezi önemli bir yardımcımızdır. Normal klinik koşullarda lokal anestezi ile bir grup diş veya bir çene bölgesi uyuşturularak dolgu, kanal tedavisi, çekim gibi işlemleri ağrısız olarak gerçekleştirebiliriz. Ancak davranışların, korku-kaygı gibi duyguların kontrolüne etkisi olmadığından bu her zaman yeterli olmaz. Ağrı oluşturmasak da bir çocuğun kapasitesini zorlayarak, özellikle artan seans sayısı ile diş hekimi korkusuna neden olabiliriz. İşlem süresince ağzını yeterince açık tutabilmesi, komut ve uyarılarımıza uyması, kontrolsüz tepkiler vermemesi hem başarılı bir tedavi hem de hastanın kullandığımız yüksek devirle dönen kesici aletler ile yaralanmaması için son derece önemlidir. Çok küçük yaşta diş ağrısı ve beraberindeki konforsuzluklarla tanışan ancak tedaviye direnen çocuk, ebeveynler için ciddi sıkıntı ve üzüntü kaynağı olabilir.

Sedasyon nedir? Genel Anestezi Nedir

Damar yolundan verilen ilaçlarla oluşturulan, hastanın solunum ve yutkunma gibi yaşamsal refleksleri korunarak, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen uyku halidir. İşlemi bir genel anestezi uzmanı amaliyathane koşullarında uygular ve süreç boyunca yaşamsal bulguları takip eder. Geriye dönük geçici unutkanlık yaptığından hasta işlemin başında damar yolunun açılmasını ve buna bağlı rahatsızlıklarını genellikle hatırlamaz. Sedasyon ağrı duyusunu ortadan kaldırmadığından tedaviler lokal anestezi ile desteklenerek yapılır. İşlem genellikle 1-1.5 saat ile sınırlandırılır. Gerekirse seans sayısı artırılır.

Genel anestezi nedir ?

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.