İMPLANT ÇEŞİTLERİ

Tek diş eksikliği sebebi ile oluşum gösteren implant çeşitlerinde toplam 2 tedavi yöntemi bulunmaktadır. Geleneksel köprü yöntemi aracılığı ile kapatılabilen boşluk aynı zamanda ajuste de edilebilmektedir. Hasta memnuniyetini düşünerek hareket eden implant tedavisi estetik fonksiyonların doğrulabilir olmasını öngörmektedir.

Tek diş eksikliğinden kaynaklanarak işleme alınan implant çeşitlerinin görünümü doğal diş kavramı ile örtüşmektedir. Estetik bir yapıya sahip olan implant çeşitleri aynı zamanda çürüme olasılığına yakalanmamaktadır. Köprüye oranla oldukça hijyenik olan implant çeşitleri , fazla diş eksikliği ile işleme alınıyor ise 3 adet tedavi sürecini kullanıcısına sunmaktadır. Hareketli parsiyel protez, diş destekli köprüler ve implant destekli köprüler olmak üzere üç gruba ayrılan implant çeşitlerinde implant destekli protezlerin sahip olduğu işlev daha açıktır. Sahip olduğu görünümü ve verdiği his ile doğallığı ön plana çıkaran bu implant çeşitleri aynı zamanda yüz yapılarındaki bütünlüğü de korumaktadır. Total diş eksikliğinden kaynaklanan implant çeşitlerinin bazı zamanlarda dezavantajları bulunmaktadır. Kullanım açısından zor olan bu implant çeşitlerinde, kemiğin rezorbe olması ile birlikte protez bollaşabilir ve gülerken ağızdan çıkabilir.

Total diş eksikliği sebebi ile işleme alınan implant çeşitlerinde elma ve biftek gibi sert gıdaların yemede zorlanabilirsiniz. İmplant kullanan hastalar, klasik protez kullanan hastalara oranla daha stabil ve rahatlığa sahiptir. Kemik rezorpsiyonunu önleyen implant çeşitleri yüz konturlarını da korumaktadır. Dış görünümü açısından oldukça iyi bir yapıya sahip olan implantlar kullanımında damağın örtülmesi şart değildir. Damağın örtülmemesi ile beraberinde hastalar daha iyi tat alabileceklerdir. Yenileme sıklığı az olan implant uygulamasında doğal ısırma ve çiğneme sağlayabilirsiniz. Sizler de olağan sorunlarınızı kısa zaman zarfında çözüme kavuşturmak adına implant uygulamasını işleme alabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler sizleri bekliyor…

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.