LAMİNATE VENEER KULLANIMI

Doğallığı ile tanınan laminate veneer tedavi yöntemi ileri teknolojiye sahip porselenlerden üretilmektedir. Renk değiştirmeyen özelliğe sahip laminate veneer tedavi yöntemi olağan fotoğraf flaşında doğal efektin verilmesini destekler. Ağızda yabancı madde hissinin arka plana atılmasına fırsat veren bu tedavi yöntemi aynı zamanda kompozit modelin oluşturulması adına çalışmalar düzenler.

İşleme alınacak kompozit model ile ağız kısmındaki dişlerin tamamlanmış halini gözlemleyebilirsiniz. Kısa ve basit yöntemler aracılığı ile uygulamaya alınacak laminate veneer işlemi için öncelikle hastadan ölçü alınmalıdır. Bu adım sonrasında laboratuarda örnek model çalışması gerçekleştirilmektedir. Kesim işlemi öncesinde olağan bitiş aşamasını bu uygulama ile test edebilirsiniz. Ölçü işleminin gerçekleştirilmesi sonrasında geçici olan verneerler yapıştırılmaktadır. İşleme alınan son ölçü modeline göre laminaların hazırlanmasını destekleyen diş hekimleri bolding resin metaryallerini kullanmaktadır.

Hassas teknikler arasında öncülüğünü koruyan laminate veneer işlemi birinci sınıf kaliteye sahip laboratuar çalışmasının gerçekleşmesini öngörmektedir. Estetik kavramının maksimum değerde olmasını destekleyen laminate veneer tedavisi mine dokusunu kaldırarak konservatif tedavinin ön plana çıkmasını sağlar. Az miktarda dokuyu kaldıran bu tedavi yöntemi dişleri prepare etmemektedir. Kısa tedavi süresine sahip olan laminate veneer uygulaması sonrasında sağlam ve renkleri bozulmayan diş platformu ön plana çıkar. Şekil düzeltilmesi adına biçilmiş bir kaftan olan laminateler ileri dereceye sahip antibiyotik lekelerinin de giderilmesini sağlar. Kırık dişlerin restorasyonunu gerçekleştirerek dolguların düzeltilmesine kaynaklık eden bu uygulama için belli bir bilgi birikimine sahip, alanında uzman diş hekimleri gerekmektedir. Sizler de laminate veneer uygulamasını işleme alarak kısa zaman zarfında tüm diş problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler sizlerin olsun…

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.