BAŞLICA CAD/CAM PORSELEN SİSTEMLERİ

Efekt ve renk aracılığı ile olağan dişin karakteristik yapısına uygunluk sağlayan sistemler üreten diş hekimleri aynı zamanda estetik kavramının en üst safhaya çıkarılmasına destek verir.

Oklüzal dentinler, renkli dentinler ve renkli şeffaflar aracılığı ile kusursuz porselen yapımını öngören bu sistemler canlı dişi taklit ederek tüm fiziksel özelliklerin yakalanmasına imkan verir. Doğallığı il tanınan porselen sistemler , dişlerin sahip olduğu 126 mpa esneklik sayısına göre işleme alınmaktadır. Olağan diş yapısı ile eş değer sertlik gösteren porselen sistemler kolay kırılmamakta ve aşındırma platformunu geri plana almaktadır. Sahip olduğu kademeli üretim süreci ile olumlu sonuçların elde edilmesini öngören porselen sistemler bolding özelliğine dayanak üretilmektedir. Fiziksel ve kimyasal özelliklerini koruyarak işlemlerin sürdürülmesini destekleyen porselen sistemler tam protez, inlay, kuron ve köprü uygulamalarında işleme alınmaktadır. Uygulamaya alınan dental porselen sistemleri genellikle feldspatik olarak isimlendirilmektedir. Fazla miktarda feldspar içeren bu sistem lösit aracılığı ile zenginleştirilerek sertliğin elde edilmesini sağlamaktadır.

Silikat seramikleri grubuna dahil olan dantel porselen sistemleri sahip olduğu optik özellikler aracılığı ile kısa zaman zarfında diğer porselenlerden ayırt edilebilmektedir. Düşük ısı porselenleri yapımında zinkonya, alumina ve metal seramik işleme alınmaktadır. Prefabrike dişlerde kullanılan tam protez diş yapımında ise yüksek ısı devreye girmektedir. Farklı taşıyıcı sistemlerini destekleyen porselen sistemler silikat seramiği aracılığı ile kaplanmaktadır. Porselen sistemlerin alt kademesinde kullanılarak işleme alınan yapılar arasında cam seramik, infitre cam seramik ve mika yer almaktadır. Porselen sistemleri arasında yer alan mika yapısının kullanımı yaygın değildir. Sizler de porselen sistemleri işleme alarak kısa zaman zarfı içinde sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz….

Bize Ulaşın

Lütfen iletişim formunu doldurunuz.