GÜLÜŞ ESTETİĞİ

Cerec Sistemi

Zaman ilerledikçe ve imkagülüş-estetiğinlar çoğaldıkça Teknolojide yeni bir şeylerin ilerlemesi kaçınılmaz oluyor. Diş hekimliğinde de her gün ve her zaman yenilikler ve donanımsal cihazlar git gide çoğalıyor.Bunların içinde öne çıkanlardan birisi Cerec sistemidir.

Nedir bu Cerec Sistemi?

Cerec sistemi hem hastanın hemde Diş Hekiminin işini kolaylaştıran Full Anotomik Porselen Veneer Kron yapımına yarayan bir nevi CNC (Computer Numerical Control) Cihazıdır. Bunu biraz açacak olursak, Hekim protez yapılacak dişleri ağız içinde hazır hale getirdikten sonra Cihaz üzerinde bulunan özel ağız içi kamera sayesinde hasta ağzından ölçü alır. Ağız içi kamera hasta ağzındaki görüntüyü birebir bilgisayar ekranına taşır. Hekim bilgisayar üzerinde kron yapılacak dişleri hastanın istediği estetik görüntüye gore dizayn eder.(gülüş tasarımı,karşı benzerinin kopyalama vs.) Final görüntü bittitken sonra bilgisayar karşısında hastanın fikri sorulur ve son şekli verilir.

Sonrasın da bilgisayar üzerinden dizayn edilen dişler sisteme bağlı olan kazıma ünitesine tek tek gönderilip hazır Full Porselen bloklardan Venner kronlar elde edilir. Bütün işlemler bittikden sonra prova yapılıp cilalanıp hasta ağzına takılır.

Peki bu sistemle neler yapılabilir?

Bu sistemle kliniğimizdediş ameliyatı

  • Porselen Veneer Kron ve Köprüler

  • Lamine Vennerler

  • İnley ve Onley dolgular

  • Zirkonuyum altyapılar

Bu Sistemin hasta için avantajları nelerdir?

Bu sistemin hastalarımıza sağladığı avantajlar;

  • Yapılacak olan Restorasyon sayısına gore en az 1,5 saat en fazla 2 gün içinde yeni dişlerinize kavuşmuş olursunuz.

  • Venner kronların içerisinde Metal veya zircon desteği olmamasından dolayı daha estetik, daha doğal ve daha canlı dişlere sahip olucaksınız.

  • Normal yapılan Metal veya Zirkon Venner kronlardaki süreçten daha kısa olduğu için randevu sayısı bir veya ikidir. Diş sayısana bağlı olarak ölçü alma işlemi olmadığındandır

  • Porselen Bloklar fabrikasyon olduğundan daha sağlam ve daha uzun ömürlüdür.

Bize Ulaşın