ZIRKON PORSELEN, CEREC

Bilinen eski porselen restorasyonlar, dayanıklılığı ve sağlamlığı arttırmak için, metal bir alt yapının üzerinde hazırlanıyorlardı. Yapılan çalışmalar sonucunda, diş hekimliğinde kullanılan porselen geliştirilerek, metal desteğe gerek kalmadan kullanılabilir hale getirilmiştir. Porselenin metal bir desteğe gerek olmadan kullanılması sonucunda yapılan restorasyonlarda, doğal diş görünümüne çok yaklaşan sonuçlar elde edilebilmektedir. Bunun sonucunda da mükemmele yakın estetik ve estetikle doğru orantılı hasta memnuniyeti ortaya çıkmaktadır. Yöntem, kronlarda (tek diş kaplamaları), dolgularda,

Ön dişlerin ön yüzlerine yapılan "Veneer"lerde ve kullanılan "Metal Desteksiz Porselen" tipine göre kısa-uzun köprülerde başarıyla kullanılabilmektedir. Avantajları; 1. Mükemmel estetik, 2. Mükemmel kenar uyumu, 3. Dayanıklılık, 4. Biyolojik uyumluluk.

Laminate Veneer:Estetik diş hekimliği yöntemlerinden biri olup tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış bir porselen tabakasının dişin ön yüzüne yapıştırılması tekniğidir. Bu yöntemde, porselen kron uygulamasından farklı olarak dişin tümü kesilip küçültülmüyor. Bunun yerine sadece ön yüzden çok ince bir diş tabakası kaldırılıp, uygun renk ve şekilde hazırlanan laminate tabaka (laminey, lamine ya da lamina olarak da bilinir) dişin ön yüzüne yapıştırılıyor. Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen birçok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür. Laminat kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidir.

Hangi Durumlarda Uygulanır?
1. Dişlerin aralıklı olduğu durumlarda aralıkların kapatılmasında;
2. Çarpma sonucu dişlerin kenarlarında oluşan kırıkların tedavisinde;
3. Diş beyazlatma yöntemlerinin yeterli olmadığı aşırı koyu renkteki dişlerde;

Bize Ulaşın